Získat cit pro tvorbu dobrého vína trvá někdy celé generace, stojí mnoho úsilí a odříkání. Proto je nám ctí podílet se právě na jeho tvorbě. Víno je dokonalým produktem okolní přírody, je pro nás nejen otázkou existenční, ale i radostí z vykonané práce, určitého druhu umění a oprávněné hrdosti a pýchy.

Vinařství v současné době obhospodařuje šest hektarů převážně mladých vinic v tratích Kamenice, Plachty, Roháče a Nová hora. Z bílých odrůd zejména Ryzlink rýnský, Chardonnay, Rulandské šedé, Sauvignon, Sylvánské zelené, Müller Thurgau a Rulandské bílé. Dále rezistentní odrůdy Hibernal, Saphira a Solaris. Z červených pak Zweigeltrebe, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Frankovku. Jen v několika málo vinařstvích můžete ochutnat známkové cuvée Blatnický Roháč®. Mezi ně patří i naše partnerské Vinařství Jan Cícha. Na víno, které je vyváženou kombinací Ryzlinku rýnského, Rulandského bílého a Sylvánského zeleného, vlastní vinařství ochrannou známku.

Naše víno lze objednat přes náš eshop

Chardonnay pozdní sběr 2019

  • Příjemně svěží plné víno, krásné nazlátlé barvy. Ve vůni má decentní aroma citrusového ovoce s jemným nádechem vanilky přecházející v ovocné tóny kandovaného ovoce.

Hibernal pozdní sběr 2019

  • Osvěžující a pestrý. Hibernal vyniká vůní i chutí černého bezu,rybízu a tropického ovoce. Dokonale ladí se studenou kuchyní, rybami či mořskými plody.

Ryzlink rýnský moravské zemské víno 2019

  • Lehké svěží víno, lehce zlatavého odstínu s odrůdovou vůní lipového květu a lehkou vůní rozkvetlé louky, v chuti s jemnou kořenitostí a velmi příjemnou kyselinkou přecházející v sladké citrusové ovoce.

Sauvignon pozdní sběr 2019

  • Delikátní chuť černého rybízu a citrusů se prolíná s jemnou mineralitou.

Saphira pozdní sběr 2019

  • Saphira je interspecifická, středně pozdní moštová odrůda, kříženec odrůd Arnburger x Seyve Villard. Odrůdu vyšlechtil roku 1978 v Německu (Staatliches Weinbauinstitut Freiburg, Breisgau), Prof. Dr. Norbert Becker.  Barva vína této odrůdy je zlatavá až medová. Ve vůni ovocná s tóny lesních jahod a malin. V chuti je krásně ovocitá.

Blatnický Roháč® pozdní sběr

konopnykopec.cz | © Copyright 2020 | Patrikorsak.cz |